Siteul tvr.ro foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de utilizare a cookies. Afla mai multe accesand POLITICA COOKIES
Televiziunea Română transmite în direct şi exclusivitate de la Budapesta
Miercuri, 17 Mai 2017
Campionatele Europene de gimnastică ritmică - în 19, 20 şi 21 mai - la TVR 2, TVR HD şi TVR+

La finalul acestei săptămâni, TVR 2, TVR HD şi  TVR+ (pe online) transmit în direct de la Budapesta cele mai importante momente de la Campionatele Europene de gimnastică ritmică.

La această ediţie, România va fi reprezentată de Ana Luiza Filiorianu care va lupta pentru un loc pe podium şi de debutanta de 16 ani Andreea Verdeş. Ana Luiza Filiorianu este singura reprezentantă a federaţiei la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro şi a fost desemnată cea mai bună sportivă a anului 2016 de către forul naţional de gimnastică ritmică.

Transmisiunile TVR în exclusivitate de la Budapesta, comentate de Monica Bucur, se vor face după următorul program:

Vineri, 19 mai  - Calificări individual

  • de la ora 14.00 - grupa 1 (simulcast la TVR 2 şi TVR HD)
  • de la ora 16.15 - grupa 2 (simulcast la TVR 2 şi TVR HD)
  • de la ora 19.30 - grupa 3 (doar la TVR HD)

Sâmbătă, 20 mai - Calificari individual şi echipe

  • de la ora 12.00, 13.20, 14.50 – în direct la TVR HD
  • de la ora 16.10 – în direct la TVR 2
  • de la ora 22.45  - la TVR HD înregistrarea transmisiunii de la 16.10

Duminică, 21 mai - simulcast la TVR 2 şi TVR HD

  • de la ora 13.10 - Finale pe obiecte (cerc şi minge)
  • de la ora 14.15 - Finale pe obiecte(măciuci şi panglică)
  • de la 15.15 - Festivităţi de premiere
  • de la ora 15.40 – Ceremonia de închidere

Producător Valentina  Stelescu

 

  • 10:20
    Jocurile Olimpice de Iarnă 2018
    * Pyeongchang 2018 *Rezumatul zilei 9 Comentator Vlad Bucurescu Producător Mihnea Ionescu / Tudor Furdui
  • 11:10
    Jocurile Olimpice de iarnă
    * Pyeongchang 2018 simultan TVR2 *Selecţiuni-Patinaj program scurt , dans Comentatori: Monica Bucur şi Marius Negrea Producător Valentina Stelescu
  • 12:40
    FILLER
    JO * Sanie Strămăturaru Producător Daniela Enăchescu
  • 12:50
    FILLER
    Koreea 2018 * Faza zilei 1 Producător Daniela Enăchescu
  • 13:15
    Jocurile Olimpice de iarnă
    * Pyeongchang 2018 simultan TVR3 *13:15-15:45-Bob 2 masculin, finala Comentator Vlad Bucurescu Producător Daniela Enăchescu Transmisiune directă
  • 15:45
    Jocurile Olimpice de iarnă
    * Pyeongchang 2018 simultan TVR2 *14:30-16:25-Sărituri masculin echipe LH Comentator Sorin Hobana Producător Daniela Enăchescu Transmisiune directă
  • 16:25
    Primeira Liga, etapa 22
    Fotbal * *BENFICA-BOAVISTA Comentator Marian Olaianos Producator Mihnea Ionescu
  • 18:05
    Volei feminin
    * Coppa Italia *semifinala 1 *IMOCO VOLLEY CONEGLIANO-UNET E-WORK BUSTO ARSIZIO Comentator Narcis Şelaru Producător Daniela Enăchescu
  • 20:05
    FILLER
    Koreea 2018 * Medaliati schi alpin super G Producător Daniela Enăchescu
  • 20:10
    Primeira Liga, etapa 23
    Fotbal * *FC PORTO-RIO AVE Comentator Bogdan Tomulică Producător Mircea Medaru
  • 21:50
    Jocurile Olimpice de iarnă, Sochi 2014
    Filler * Schi alpin Producător Daniela Enăchescu
  • 22:00
    Primeira Liga, etapa 23
    Fotbal * * TONDELA-SPORTING Comentator Bogdan Tomulică Producător Mircea Medaru Transmisiune directă
  • 00:00
    Jocurile Olimpice de iarnă, Sochi 2014
    Filler Cross-country Producător Daniela Enăchescu
  • 00:10
    Jocurile Olimpice de Iarnă 2018
    * Pyeongchang simultan TVR1 *Rezumatul zilei 10 Comentator Vlad Bucurescu Producător Daniel Chican
  • 01:00
    În prelungiri
    *Studioul teritorial Timişoara *Realizator Florin Mihoc
  • 01:55
    FILLER
    Koreea 2018 * Medaliati slalom feminin Producător Daniela Enăchescu
  • 02:00
    Jocurile Olimpice de Iarnă 2018
    * Pyeongchang *Schi alpin slalom uriaş masculin Comentator Cristian Mândru Producător Cristian Oprean
  • 03:50
    Jocurile Olimpice de iarnă, Sochi 2014
    Filler * Short track Producător Daniela Enăchescu