Siteul tvr.ro foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de utilizare a cookies. Afla mai multe accesand POLITICA COOKIES
Rezultatele sportivilor români la JO de Iarnă 2018. Programul zilei
Sâmbătă, 10 Februarie 2018
La proba de schiatlon masculin, Paul Constantin Pepene a terminat cursa pe locul 24. Este cea mai buna clasare de până acum a unui sportiv roman la JO de Iarnă 2018.

Programul zilei de duminică, 11 februarie

TVR 2

Ora 04:00 - Redifuzări (Schi Alpin Coborâre M - reprogramat pentru data de 15 februarie)

Ora 20.10 – înregistrări selecţiuni competiţii din 11 februarie: Sanie M Manşa 3 + 4

TVR 3

Ora 08:15 - Schi Fond Cross Country

Ora 13:00 - Sanie M Manşa 3 + 4 (13:00-14:25 si 14:50-15:45) alternativ cu Biatlon 10 km sprint M (13:15-14:40)

TVR HD

Ora 00:30 - Rezumatul Zilei 10 feb

Ora 01:30 - înregistrări competiţii din 10 februarie Sărituri M NH

Ora 04:00 - Redifuzări (Schi Alpin Coborâre M - reprogramat pentru data de 15 februarie)

08:15 - Schi Fond Cross Country

13:00 - Sanie M Manşa 3 + 4 (13:00-14:25 si 14:50-15:45) alternativ cu Biatlon 10 km sprint M (13:15-14:40)

Sportivi români în probele de duminică, 11 februarie:

08:15 schi fond: skiathlon masculin (15 km stil clasic + 15 km stil liber) (Paul Constantin Pepene) FINALA;

Una dintre cele mai aşteptate finale ale zilei a 2-a la Jocurile Olimpice de Iarnă de la PyeongChang, proba masculină de skiathlon la schi fond (15 km clasic + 15 km liber), s-a încheiat cu un podium în întregime norvegian. Krueger a castigat, urmat de Sundby si de Hollund.

Paul Pepene a terminat cursa pe locul 24, din 68 de sportivi la start. Este cea mai buna clasare a unui sportiv roman la JO de Iarnă 2018 de până acum.

11:50 sanie: simplu masculin, mansele 3 si 4 (Valentin Cretu, Andrei Turea) FINALA;

13:15 biatlon: sprint masculin (10 km) (Cornel Dumitru Puchianu, Nicolae Remus Faur, George Razvan Buta, Gheorghe Iulian Pop, Marius Petru Ungureanu - vor concura doar patru sportivi din fiecare tara) FINALA.

Rezultatele zilei de sâmbătă, 10 februarie

Biatlon – finală (feminin, 7,5 km)

Podium: 1 Laura DAHLMEIER (Germania) 21: 06.2, 2. Marte OLSBU (Norvegia) 21:30.4, 3. Veronika VITKOVA (Cehia) 21: 32.0. Biatlonista Eva Tofalvi, în vârstă de 39 de ani, se află la a şasea participare la Jocurile Olimpice și a încheiat pe locul 81 (din 87), la 4:13.8 de învingătoare (foto Facebook).

Schi fond – finală (feminin, schiatlon, 7.5 km liber +7,5 km clasic)

Podium: 1. Charlotte KALLA (Suedia) 40:44.9, 2. Marit BJOERGEN (Norvegia) +7.8; 3. Krista PARMAKOSKI (Finlanda) +10.1.

Românca Timea Lorincz nu a mai fost înscrisă la start.

Sanie – masculin, simplu, primele doua manse, Valentin Creţu și Andrei Turea.

Andrei Turea a încheiat cu timpul 48.489 de secunde. El ocupa locul 26 din 38 de sportivi.

Valentin Cretu a terminat pe locul 33.

Din Echipa Olimpica a Romaniei la PyeongChang 2018 fac parte 28 de sportivi, printre care si o rezerva.

  • 19:45
    FILLER
    Koreea 2018 * Faza zilei 1 Producător Daniela Enăchescu
  • 20:10
    Jocurile Olimpice de iarnă
    * Pyeongchang 2018 simultan TVR2 *Selecţiuni Patinaj feminin-Finala Comentatori: Monica Bucur şi Marius Negrea Producător Valentina Stelescu
  • 21:50
    FILLER
    JO Patinaj vechi Producător Daniela Enăchescu
  • 21:55
    FILLER
    JO * Hochei la scor Producător Daniela Enăchescu
  • 22:00
    Jocurile Olimpice de iarnă
    * Pyeongchang 2018 *Hochei masculin-semifinala 2 Comentator Emil Hossu-Longin Producător Daniela Enăchescu
  • 00:00
    FILLER
    Koreea 2018 * Medaliati sarituri feminin Producător Daniela Enăchescu
  • 00:05
    FILLER
    Koreea 2018 * Medaliati sanie feminin Producător Daniela Enăchescu
  • 00:10
    Jocurile Olimpice de Iarnă 2018
    * Pyeongchang simultan TVR1 *Rezumatul zilei 14 Comentator Vlad Bucurescu Producător Tudor Furdui
  • 01:00
    În prelungiri
    *Studioul teritorial Timişoara *Realizator Florin Mihoc
  • 01:55
    FILLER
    Koreea 2018 * Medaliati sanie dublu masculine Producător Daniela Enăchescu
  • 02:00
    FILLER
    Koreea 2018 * Faza zilei 2 Producător Daniela Enăchescu
  • 02:15
    FILLER
    Koreea 2018 * Medaliati sanie stafeta Producător Daniela Enăchescu
  • 02:30
    Jocurile Olimpice de iarnă
    * Pyeongchang 2018 simultan TVR 3 * Bob 4 masculin manşa 1 Comentator Vlad Bucurescu Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă
  • 03:35
    Zon@
    * Magazin IT Prezintă: Măriuca Mihăilescu Producător: Dan Cadar
  • 04:00
    Jocurile Olimpice de iarnă
    * Pyeongchang 2018 simultan TVR2 *Schi alpin pe echipe manşa 2 Comentatori: Monica Bucur şi Cristian Mândru Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă