Siteul tvr.ro foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de utilizare a cookies. Afla mai multe accesand POLITICA COOKIES
Exclusivitate TVR: fazele finale ale Eurobasket feminin 2017
Luni, 19 Iunie 2017
Cele mai importante partide ale Campionatului European de Baschet feminin se văd la TVR HD în perioada 19-25 iunie.
Bahar Caglar - Turcia

Până în septembrie, când Televiziunea Română transmite live Campionatului European de Baschet masculin, ne facem „încălzirea” cu cele mai importante partide ale Eurobasket feminin. Începând din 16 iunie, până duminică, 25 iunie, cele mai bune jucătoare ale Europei se înfruntă în Cehia, la Hradec Kralove şi Praga.

Programul transmisiilor la TVR HD este următorul:

- luni, 19 iunie, ora 16.00, Belarus-Turcia, ora 21.30, Franţa-Grecia

- marţi, 20 iunie, ora 19.00, Serbia-Letonia, ora 21.30, Rusia-Grecia (optimi de finală)

- joi, 22 iunie, ora 13.30, Belgia-Italia, ora 16.00, Turcia-Grecia (sferturi de finală)

- sâmbătă, 24 iunie, orele 19.00 şi 23.15, semifinalele

- duminică, 25 iunie, ora 16.00, Finala mică, ora 23.10, Finala mare.

Meciurile vor fi comentate de Dragoş Cojocaru şi Emil Hossu-Longin.

 

Foto: fiba.com

  • 10:20
    Jocurile Olimpice de Iarnă 2018
    * Pyeongchang 2018 *Rezumatul zilei 9 Comentator Vlad Bucurescu Producător Mihnea Ionescu / Tudor Furdui
  • 11:10
    Jocurile Olimpice de iarnă
    * Pyeongchang 2018 simultan TVR2 *Selecţiuni-Patinaj program scurt , dans Comentatori: Monica Bucur şi Marius Negrea Producător Valentina Stelescu
  • 12:40
    FILLER
    JO * Sanie Strămăturaru Producător Daniela Enăchescu
  • 12:50
    FILLER
    Koreea 2018 * Faza zilei 1 Producător Daniela Enăchescu
  • 13:15
    Jocurile Olimpice de iarnă
    * Pyeongchang 2018 simultan TVR3 *13:15-15:45-Bob 2 masculin, finala Comentator Vlad Bucurescu Producător Daniela Enăchescu Transmisiune directă
  • 15:45
    Jocurile Olimpice de iarnă
    * Pyeongchang 2018 simultan TVR2 *14:30-16:25-Sărituri masculin echipe LH Comentator Sorin Hobana Producător Daniela Enăchescu Transmisiune directă
  • 16:25
    Primeira Liga, etapa 22
    Fotbal * *BENFICA-BOAVISTA Comentator Marian Olaianos Producator Mihnea Ionescu
  • 18:05
    Volei feminin
    * Coppa Italia *semifinala 1 *IMOCO VOLLEY CONEGLIANO-UNET E-WORK BUSTO ARSIZIO Comentator Narcis Şelaru Producător Daniela Enăchescu
  • 20:05
    FILLER
    Koreea 2018 * Medaliati schi alpin super G Producător Daniela Enăchescu
  • 20:10
    Primeira Liga, etapa 23
    Fotbal * *FC PORTO-RIO AVE Comentator Bogdan Tomulică Producător Mircea Medaru
  • 21:50
    Jocurile Olimpice de iarnă, Sochi 2014
    Filler * Schi alpin Producător Daniela Enăchescu
  • 22:00
    Primeira Liga, etapa 23
    Fotbal * * TONDELA-SPORTING Comentator Bogdan Tomulică Producător Mircea Medaru Transmisiune directă
  • 00:00
    Jocurile Olimpice de iarnă, Sochi 2014
    Filler Cross-country Producător Daniela Enăchescu
  • 00:10
    Jocurile Olimpice de Iarnă 2018
    * Pyeongchang simultan TVR1 *Rezumatul zilei 10 Comentator Vlad Bucurescu Producător Daniel Chican
  • 01:00
    În prelungiri
    *Studioul teritorial Timişoara *Realizator Florin Mihoc
  • 01:55
    FILLER
    Koreea 2018 * Medaliati slalom feminin Producător Daniela Enăchescu
  • 02:00
    Jocurile Olimpice de Iarnă 2018
    * Pyeongchang *Schi alpin slalom uriaş masculin Comentator Cristian Mândru Producător Cristian Oprean
  • 03:50
    Jocurile Olimpice de iarnă, Sochi 2014
    Filler * Short track Producător Daniela Enăchescu