Siteul tvr.ro foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de utilizare a cookies. Afla mai multe accesand POLITICA COOKIES
Dimineaţa de sport
Dimineaţa de sport
De la ora 8:10, de luni până vineri, începeţi ziua cu energie, alături de Costin Deşliu şi Monica Roşu, la „Dimineaţa de sport”.

Emisiunea duce în atenţia publicului momente importante de la Jocurile Olimpice RIO 2016, alături de invitaţi de marcă ai sportului românesc, cât si dezbateri asupra problemelor sportului românesc.

„În fiecare zi, de luni până vineri, vă propunem să faceţi înviorarea de dimineaţă alături de noi. Este o emisiune în care vom discuta cu sportivi, antrenori, oficiali şi jurnalişti despre situaţia sportului românesc şi despre ce putem să facem”, spune Costin Deşliu.

De la 8:10, Costin şi Monica vă aduc un „matinal olimpic, alături de olimpicii noştri”, iar printre invitaţii emisiunii, se vor număra sportivi ca: Marian Drăgulescu, Andrei Munteanu sau Cătălina Ponor.

  • 10:20
    Jocurile Olimpice de Iarnă 2018
    * Pyeongchang 2018 *Rezumatul zilei 9 Comentator Vlad Bucurescu Producător Mihnea Ionescu / Tudor Furdui
  • 11:10
    Jocurile Olimpice de iarnă
    * Pyeongchang 2018 simultan TVR2 *Selecţiuni-Patinaj program scurt , dans Comentatori: Monica Bucur şi Marius Negrea Producător Valentina Stelescu
  • 12:40
    FILLER
    JO * Sanie Strămăturaru Producător Daniela Enăchescu
  • 12:50
    FILLER
    Koreea 2018 * Faza zilei 1 Producător Daniela Enăchescu
  • 13:15
    Jocurile Olimpice de iarnă
    * Pyeongchang 2018 simultan TVR3 *13:15-15:45-Bob 2 masculin, finala Comentator Vlad Bucurescu Producător Daniela Enăchescu Transmisiune directă
  • 15:45
    Jocurile Olimpice de iarnă
    * Pyeongchang 2018 simultan TVR2 *14:30-16:25-Sărituri masculin echipe LH Comentator Sorin Hobana Producător Daniela Enăchescu Transmisiune directă
  • 16:25
    Primeira Liga, etapa 22
    Fotbal * *BENFICA-BOAVISTA Comentator Marian Olaianos Producator Mihnea Ionescu
  • 18:05
    Volei feminin
    * Coppa Italia *semifinala 1 *IMOCO VOLLEY CONEGLIANO-UNET E-WORK BUSTO ARSIZIO Comentator Narcis Şelaru Producător Daniela Enăchescu
  • 20:05
    FILLER
    Koreea 2018 * Medaliati schi alpin super G Producător Daniela Enăchescu
  • 20:10
    Primeira Liga, etapa 23
    Fotbal * *FC PORTO-RIO AVE Comentator Bogdan Tomulică Producător Mircea Medaru
  • 21:50
    Jocurile Olimpice de iarnă, Sochi 2014
    Filler * Schi alpin Producător Daniela Enăchescu
  • 22:00
    Primeira Liga, etapa 23
    Fotbal * * TONDELA-SPORTING Comentator Bogdan Tomulică Producător Mircea Medaru Transmisiune directă
  • 00:00
    Jocurile Olimpice de iarnă, Sochi 2014
    Filler Cross-country Producător Daniela Enăchescu
  • 00:10
    Jocurile Olimpice de Iarnă 2018
    * Pyeongchang simultan TVR1 *Rezumatul zilei 10 Comentator Vlad Bucurescu Producător Daniel Chican
  • 01:00
    În prelungiri
    *Studioul teritorial Timişoara *Realizator Florin Mihoc
  • 01:55
    FILLER
    Koreea 2018 * Medaliati slalom feminin Producător Daniela Enăchescu
  • 02:00
    Jocurile Olimpice de Iarnă 2018
    * Pyeongchang *Schi alpin slalom uriaş masculin Comentator Cristian Mândru Producător Cristian Oprean
  • 03:50
    Jocurile Olimpice de iarnă, Sochi 2014
    Filler * Short track Producător Daniela Enăchescu