Siteul tvr.ro foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de utilizare a cookies. Afla mai multe accesand POLITICA COOKIES
Finalele Eurobasket 2017 în direct de la Istanbul
Joi, 07 Septembrie 2017
În perioada 9 - 17 septembrie, urmăriţi fazele finale ale campionatului european - ca şi până acum, live şi în exclusivitate - la TVR 2 şi TVR HD

Campionatul European de Baschet masculin va putea fi urmărit, în exclusivitate, la TVR 2 şi TVR HD, şi în faza finală a acestuia. Dacă în intervalul 1-7 septembrie telespectatorii Televiziunii Române au urmărit toate meciurile de calificare în optimile de finală desfăşurate la Cluj-Napoca, din 9 septembrie, ei vor urmări fazele finale ale competiţiei care se mută la Istanbul.

Este vorba despre patru meciuri din optimi, sferturile de finală, semifinalele şi finalele campionatului - care vor fi transmise după următorul program:

Data

Oră

Meci

Program

9 sept.

18.35

Optimi finală

TVR HD

9 sept.

21.20

Optimi finală

TVR 2, TVR HD

10 sept.

18.35

Optimi finală

TVR HD

10 sept.

21.20

Optimi finală

TVR 2, TVR HD

12 sept.

18.35

Sferturi finală

TVR HD

12 sept.

21.20

Sferturi finală

TVR 2, TVR HD

13 sept.

18.35

Sferturi finală

TVR HD

13 sept.

21.20

Sferturi finală

TVR 2, TVR HD

14 sept.

21.20

Semifinala 1

TVR 2, TVR HD

15 sept.

21.20

Semifinala 2

TVR 2, TVR HD

17 sept.

16.50

Finala mică

TVR HD

17 sept.

21.20

Finala mare şi ceremonia de premiere

TVR 2, TVR HD

17 sept.

23.40

Studio Eurobasket

TVR 2, TVR HD

 

  • 19:45
    FILLER
    Koreea 2018 * Faza zilei 1 Producător Daniela Enăchescu
  • 20:10
    Jocurile Olimpice de iarnă
    * Pyeongchang 2018 simultan TVR2 *Selecţiuni Patinaj feminin-Finala Comentatori: Monica Bucur şi Marius Negrea Producător Valentina Stelescu
  • 21:50
    FILLER
    JO Patinaj vechi Producător Daniela Enăchescu
  • 21:55
    FILLER
    JO * Hochei la scor Producător Daniela Enăchescu
  • 22:00
    Jocurile Olimpice de iarnă
    * Pyeongchang 2018 *Hochei masculin-semifinala 2 Comentator Emil Hossu-Longin Producător Daniela Enăchescu
  • 00:00
    FILLER
    Koreea 2018 * Medaliati sarituri feminin Producător Daniela Enăchescu
  • 00:05
    FILLER
    Koreea 2018 * Medaliati sanie feminin Producător Daniela Enăchescu
  • 00:10
    Jocurile Olimpice de Iarnă 2018
    * Pyeongchang simultan TVR1 *Rezumatul zilei 14 Comentator Vlad Bucurescu Producător Tudor Furdui
  • 01:00
    În prelungiri
    *Studioul teritorial Timişoara *Realizator Florin Mihoc
  • 01:55
    FILLER
    Koreea 2018 * Medaliati sanie dublu masculine Producător Daniela Enăchescu
  • 02:00
    FILLER
    Koreea 2018 * Faza zilei 2 Producător Daniela Enăchescu
  • 02:15
    FILLER
    Koreea 2018 * Medaliati sanie stafeta Producător Daniela Enăchescu
  • 02:30
    Jocurile Olimpice de iarnă
    * Pyeongchang 2018 simultan TVR 3 * Bob 4 masculin manşa 1 Comentator Vlad Bucurescu Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă
  • 03:35
    Zon@
    * Magazin IT Prezintă: Măriuca Mihăilescu Producător: Dan Cadar
  • 04:00
    Jocurile Olimpice de iarnă
    * Pyeongchang 2018 simultan TVR2 *Schi alpin pe echipe manşa 2 Comentatori: Monica Bucur şi Cristian Mândru Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă